"Челси" се измъчи, но все пак победи "Хъл сити" по пътя към титлата

Сините бяха на крачка от издънка, но все пак си тръгнаха с трите точки

Челси" постигна изключително трудна победа с 3:2 срещу "Хъл сити" като гост и продължава да върви уверено към титлата в Англия.

Сините поведоха с 2:0 още до деветата минута, но допуснаха изравняване. Въпреки това играчите на Жозе Моуриньо не позволиха на съперника си да стигне до изненада и си тръгнаха с трите точки.

Тимът от Лондон продължава да води във временното класиране с 67 точки, на шест от преследвача "Манчестър сити", който има и мач по-малко.

След по-малко от минута и половина след началото на срещата "Челси" поведе с красив гол на Еден Азар. Белгиецът получи страхотен пас от Диего Коща, навърза трима защитници и с премерен удар откри резултата.

Малко след това Абел Ернандес можеше да изравни за "тигрите", когато в петата минута се откъсна сам срещу Тибо Куртоа, но стреля право в тялото му.

В деветата минута Сеск Фабрегас намери по страхотен начин Диего Коща, испанският национал напредна и с мощен шут по диагонала в далечния ъгъл остави безпомощен вратаря на домакините.

"Хъл сити" обаче не се предаде и бързо опита да се върне в мача. След изпълнение на пряк свободен удар обаче Тибо Куртоя показа страхотен рефлекс. Стражът обаче бе безпомощен в 26-ата минута. Тогава Андрю Робъртсън направи страхотен пробив по левия фланг, справи се с трима защитници и пусна хубав пас пас във вратарското поле. Там Ахмед ел Мохамади с мощен шут намали резултата.

Куртоа капитулира само минута по-късно, след като направи непростима грешка. Стражът получи топката от Бранислав Иванович и вместо да я изчисти, се опита да му я върне. Вместо това, той я подари на Абел Ернандес, който нямаше как да сбърка за 2:2.

До почивката лондончани изглеждаха трагично и няколко пъти можеха да допуснат пълен обрат. Това все пак не се случи, а през второто полувреме Жозе Моуриньо стегна играчите си и играта на тима му се подобри драстично.

Малко след подновяването на играта Фабрегас направи пропуск след страхотен пас на Еден Азар, а десет минути след него и Диего Коща изпусна страхотен шанс да вкара трети гол. Най-близо до пълния обрат домакините бяха в 64-та минута, когато Куртоа три поредни пъти се намеси великолепно и спаси отбора си.

Първо Ел Мохамади стреля в тялото, озовал се сам срещу него. Отбитата топка попадна на крака на Джейк Ливърмор, но и неговият изстрел беше избит от белгиеца. Накрая топката се озова в Гастон Рамирес, чийто трети пореден удар беше спасен виртуозно от Куртоа.

В 77-ата минута "Челси" наказа домакините за пропуските им и Вилиан намери по страхотен начин Лоик Реми, а французинът стреля и прати топката между краката на вратаря за 3:2.

До края "тигрите" се хвърлиха в атака и няколко пъти бяха близо до изравняване, но Куртоа не допусна повече изненади.