Германия стигна до 2:2 с Австралия в приятелска среща

Германците успяха да изравнят десетина минути преди края на срещата

Световният шампион Германия стигна до 2:2 с Австралия в приятелска среща в Кайзерслаутерн. Бундестимът губеше до 81-ата минута, когато Лукас Подолски отбеляза изравнителния гол.

Преди мача двата отбора и публиката отдадоха почитта си към загиналите в самолетната катастрофа във Франция.

Льов започна срещата с Марко Ройс и Марио Гьотце в предни позиции. В състава попаднаха футболисти, които рядко играят за Германия.

Домакините очаквано имаха превъзходство и атакуваха повече. Въпреки това австралийците имаха възможност да отбележат повече голове.

В деветата минута Матю Леки от гостите стреля, но топката мина покрай гредата. Германците поведоха в 17-ата, когато Сами Кедира напредна отляво и пусна към Ройс, а той засече във вратата.

Австралийците стигнаха до изравнителен гол пет минути преди почивката. Нейтън Бърнс центрира в наказателното поле и Джеймс Тройзи вкара с глава.

Второто полувреме започна с добро изпълнение на Ройс, но Мат Райън спаси. В 50-ата минута Миле Йединак изпълни отлично пряк свободен удар и преодоля Рон-Роберт Зилер.

Германците се активизираха и се насочиха в атака. Усилията им дадоха резултат и в 81-ата минута те изравниха. Андре Шурле получи в наказателното поле и пусна към непокрития Подолски, който отблизо вкара.