Бразилия отнесе Франция с 3:1 в повторение на финала на световното през 1998 г.

Бразилците смълчаха 80 000 фенове на домакините по трибуните на "Стад дьо Франс"

Бразилия победи Франция с 3:1 в приятелска среща, играна на препълнения "Стад дьо Франс" в Париж.

Домакините успяха да поведат чрез Варан в 21-ата минута , но допуснаха пълен обрат след попадения на Оскар в 40-ата, Неймар в 57-ата и Густаво в 69-ата. Мачът напълно оправда очакванията за футболно шоу.

Срещата започна с минута мълчание за 150-те загинали в самолетната катастрофа в Алпите. След това на терена бяха представени и някои от легендите на френския футбол, спечелили световното през 1998 година.

Във финала на турнира, игран на същия стадион "петлите" победиха именно "селесао", а капитани на двата тима тогава бяха днешните селекционери на националните отбори - Дидие Дешан и Карлос Дунга

Двата тима започнаха открито двубоя и си размениха по едно положение. Нападателят на "Реал" (Мадрид) Карим Бензема пропусна за домакините, а за "кариоките" от удобна позиция изпусна Неймар.

В 21-ата минута Франция откри резултата, след като Матийо Валбуена центрира от корнер, а Рафаел Варан с глава засече в мрежата.

Роберто Фирмино принуди стража Стив Манданда да демонстрира уменията си в 30-ата минута след отличен удар, а лекото предимство на бразилците даде резултат пет минути преди почивката.  Оскар се оказа сам срещу Манданда и остави вратаря безпомощен.

Попадението окрили южноамериканците и след почивката те се хвърлиха в атака. След няколко неуспешни, но хубави атаки Бразилия поведе в резултата в 57-ата минута с попадение на звездата на "Барселона" Неймар.

Французите реагираха веднага, но Муса Сисоко, Карим Бензема и Антоан Гризман направиха пропуски. Отговорът на гостите бе нов гол в 69-ата минута. Луис Густаво засече с глава центриране на Вилиан и направи 3:1. Самият Вилиан можеше също да се разпише минути по-късно, но Манданда реагира добре.

Състави:

Франция: Манданда, Саня, Варан, Сако, Евра, Сисоко, Шнейдерлин, Матуиди, Валбуена, Гризман, Бензема

Бразилия: Джеферсон, Филипе, Миранда, Тиаго Силва, Данило, Оскар, Елиас, Луис Густаво, Вилиан, Неймар, Фирмино