Сигнална ракета прати Акинфеев в болница, мачът Черна гора - Русия не завърши

Мачът в Подгорица започна с инцидент с вратаря на Русия и завърши с разправия между двата отбора

Европейската футболна квалификация между Черна гора и Русия премина през няколко инцидента и в крайна сметка не завърши. Двубоят в Подгорица беше прекратен окончателно в 67-ата минута при резултат 0:0, а по всяка вероятност УЕФА ще наложи служебна загуба на домакините.

Едва десетина секунди след началото на мача сигнална ракета, хвърлена от фен на Черна гора, удари в главата вратаря на "сборная" Игор Акинфеев. Toй остана да лежи неподвижно, след което му беше оказана медицинска помощ и беше изнесен на носилка.

Акинфеев беше отведен в болница, а лекарят на УЕФА Слобо Мандич, който го е придружил, заяви, че руският вратар е бил в съзнание.

След инцидента германският рефер Денис Айтекин прекрати мача и изведе двата отбора от игрището. След 35 минути те се завърнаха на терена и мачът беше подновен. В игра вместо Акинфеев се появи Юри Лодигин.

В 66-ата минута гостите получиха възможност да изпълнят дузпа, която обаче беше пропусната от Роман Широков.

Вратарят изби топката в тъч, а при опита на Комбаров да го изпълни той беше ударен с предмет, хвърлен от трибуните. Това накара част от играчите на гостите да тръгнат да напускат терена. Футболистите на Черна гора опитаха да ги спрат, което пък доведе до сблъсък между двата тима. Последва и нова порция факли от трибуните.

В крайна сметка руските футболисти се прибраха в съблекалнята, последвани от черногорските, а реферът окончателно прекрати мача.