Отборът на Христо Стоичков победи тима на Йордан Лечков с 3:2 в демонстративен мач от програмата на "Каменица фен купа 2015".

В съставите на двата тима се отличаваха още бившите национални Гошо Гинчев и Стоян Колев, а останалите участници бяха представители на най-резултатните тимове от турнира през 2015 г.

Те заслужиха участие в днешната среща, след като отбелязаха най-много голове от 12-тото издание на турнира и по този начин имаха най-голям принос за благотворителната кампания "Дари гол".

Стоичков откри резултата с красиво завъртане и шут от воле в третата минута на първото полувреме, а две по-късно направи 2:0.

Второто полувреме започна с гол на съотборника на Йордан Лечков Йосиф Шутев, който умело прехвърли вратаря за 2:1, но веднага след това представителят на "Дунав" (Русе) Валентин Керчев получи подаване от Стоичков и със силен удар преодоля Стоян Колев.

В края Шутев успя да реализира извеждащо подаване от Данчо Лечков и оформи крайния резултат.

"Много се радвам, че отново сме заедно и имам възможност да поритам с приятелите от квартала", каза Стоичков пред събралите се футболни фенове преди началото на мача.

След срещата в "Арена Армеец" Стоичков и Лечков раздадоха автографи и се уговориха да изпият по едно кафе по-късно днес.

Програмата на Стоичков, който е в България за два дни, включва посещение на "Музея на спортната слава" на ЦСКА, където утре ще подари реплика на "Златната топка", спечелена от него през 1994 г.