"Марек" взе важна победа срещу "Славия" и е по-близо до спасение

Играчите на "Марек" често влизаха в спорове със съдиите

Марек" спечели много важни три точки след драматична победа с 1:0 над "Славия" в Дупница.

Така тимът вече има 17 точки и е само на три от големия си конкурент за оставане в елита - "Локомотив" (Пловдив).

Единственото попадение на стадион "Бончук" падна в 92-ата минута, когато Рангел Абушев с мощен шут препарира Марио Кирев.

Мачът започна по-добре за домакините, които още в 3-та минута можеха да открият чрез Тодор Колев, но ударът му беше уловен от вратаря. Само четири минути по-късно и Павел Петков не можа да вкара от хубава ситуация, при която беше излъгал Фердинад Касаи, но прати топката в аут.

Единственото чисто положение в мача дойде в 10-ата минута, когато капитанът на домакините Милен Лахчев стреля от далечна дистанция, но уцели горната греда на Марио Кирев. При добавката Тодор Колев стреля слабо с глава и не успя да се разпише.

В 15-ата минута дойде първият шанс и за гостите, след като Жереми Манзоро излезе сам срещу вратаря на Марек, но стреля право в тялото му и не успя да открие резултата.

След началните минути мачът стана предимно физически, което доведе до много нарушения, нерви и груби влизания.

През второто полувреме интересни положения почти липсваха, а първият удар след подновяването на играта дойде едва в 63-ата минута, когато Рангел Абушев от домакините стреля, но прати топката в аут.

Славистите опитваха с постепенни атаки да затруднят стража Емил Михайлов, но в завършващата фаза им липсваше концентрация.

В последните десет минути, в които имаше няколко спорни ситуации. В тях на два пъти домакините претендираха за дузпи - веднъж за игра с ръка на Жереми Манзоро, втори път за нарушение на вратаря срещу Рангел Абушев, но и двата пъти съдията замълча.

Гостите също имаха претенции за дузпа в 85-та минута, когато Василев се откъсна в наказателното поле на "Марек" и падна, но получи жълт картон за симулация.

В 92-ата минута Мартин Димитров намери Рангел Абушев пред наказателното поле и бившият играч на "Локомотив" (Пловдив) с красив удар от ждроб не остави шансове на Кrрев.