След обстрел на автобуса с предмети: ПСЖ спечели класиката срещу "Марсилия"

Златан Ибрахимович и Хавиер Пасторе ликуват след обрата в Марсилия

Шампионът "Пари Сен Жермен" направи обрат при гостуването си на "Олимпик" (Марсилия) и спечели класиката на френския футбол с 3:2.

Домакините два пъти повеждаха в резултата с 1:0 и 2:1 след голове на френския национал Андре-Пиер Жиняк, но след почивката столичани достигнаха до ценния успех на "Стад Велодром".

Автобусът на гостите от Париж беше обстрелван от феновете на в Марсилия при пристигането си. Атаката е била организирана на 800 метра от стадиона, а едно от стъклата на автобуса е счупено с топка за голф.

Феновете на "Олимпик" са обстрелвали с предмети и полицията, което я принуди да използва сълзотворен газ.

След това на стадиона домакините откриха резултата след половин час игра, като Дмитри Пайет центрира за Жиняк, който с глава прати топката в мрежата за 1:0.

Парижани изравниха само пет минути след това чрез удар от наказателното поле в далечния ъгъл на Блес Батюиди.

В края на първата част марсилци отново взеха аванс с нов гол на Пиер-Андре Жиняк. Алексис Ромао открадна топката в средата на терена и изведе Жиняк, който остана сам срещу вратаря Салваторе Сиригу и хладнокръвно реализира за 2:1.

В началото на втората част "Пари Сен Жермен" достигна до пълен обрат в разстояние на само три минути. В 49-ата минута Златан Ибрахимович подаде остра топка от фаул, Кавани върна към Маркиньос, който със силен шут прати топката в мрежата зад Манданда.

В 52-ата минута Хавиер Пасторе напредна и центрира в наказателното поле, където Жереми Морел направи опит да блокира Ибрахимович, но си вкара автогол.

Домакините не се предадоха и продължиха да атакуват, но защитата на шампионите издържа на натиска и не допусна ново попадение във вратата си.

След този ценен успех ПСЖ е лидер в Лига 1 с 62 точки. Преследвачът "Лион" е с една точка по-малко и запазва шансовете си атакува шампионския трофей, а "Марсилия" остана на трета позиция с 57 точки.