"Манчестър сити" се сбогува с титлата след загуба от "Кристъл палас"

След загубата "гражданите" на практика се сбогуваха с титлата

Шампионът на Англия "Манчестър сити" се отдалечи от защитата на титлата си, след като загуби с 1:2 гостуването си на "Кристъл палас".

Головете за домакините вкараха Глен Мъри и Джейсън Пънчиън в 34-ата и 48-ата минута, а едно попадение за гостите върна Яя Туре 12 минути преди края на срещата.

След поражението "гражданите" остнаха четвърти в класирането с 61 точки, на цели девет от лидера "Челси", който има и мач по-малко. След успехите си в кръга "Арсенал" и "Манчестър юнайтед" събраха  съответно 63 и 62 точки, с което изместиха небесносините от челната тройка.

"Манчестър сити" започна силно мача и още в 12-ата минута Серхио Агуеро успя да преодолее вратаря Хулион Сперони, за да подаде на непокрития Давид Силва, но вратарят все пак успя да се върне и да отрази удара на испанеца.

В 19-ата минута отново Агуеро създаде опасност пред вратата на домакините, но негов удар срещна десния стълб на вратата.

Въпреки превъзходството на "гражданите", "Кристъл палас" първи стигна до гол в 34-ата минута. След изпълнение на корнер топката бе центрирана повторно в пеналта, където отблизо Глен Мъри откри резултата.

Няколко минути след почивката "орлите" нанесоха втория си удар, след като Джейсън Пънчън се разписа след страхотно изпълнение на фаул.

В 71-ата минута "гражданите" имаха сериозни претенции за дузпа, след като авторът на първия гол Мъри игра с ръка в наказателното си поле, но реферът си затвори очите в ситуацията. В 73-ата минута защитник на домакините изби топката на сантиметри от голлинията.

В 78-ата минута натискът на небесносините даде резултат и Яя Туре успя да намали резултата след страхотен изстрел с левия крак.

Това бе 19-и шут към вратата на домакините, но противно на логиката те все пак си тръгнаха с трите точки и отказаха съперника си от титлата.