"Ливърпул" стигна полуфиналите за ФА къп с изстрадана победа над "Блекбърн"

Коутиньо отново донесе нужната импровизация в играта на "Ливърпул"

Ливърпул" запази живи надеждите си да завърши разочароващия си сезон с трофей, след като се класира за полуфиналите на Купата на Англия. "Мърсисайдци" постигнаха много трудна победа с 1:0 при гостуването на "Блекбърн" и след нулево равенство в първия мач продължиха в следващата фаза.

Отборът на Брендън Роджърс не направи убедителен мач, въпреки че контролираше топката в по-голямата му част. Гостите не бяха достатъчно опасни в атака и показаха колебания в защита, но стигнаха до успеха след страхотен гол на Фелипе Коутиньо в 70-ата минута.

Първото полувреме очаквано премина под доминацията на "Ливърпул". "Мърсисайдци" разиграваха продължително топката, но особено през първия половин час твърде далеч от наказателното поле на съперника. Почти всички опити на гостите да доближат наказателното поле завършваше с неуспех.

В последните 15 минути на първата част "Ливърпул" наложи по-сериозен натиск, но отново чистите голови положения липсваха. Повечето атаки завършваха с удари, които бяха или неточни или прекалено слаби, за да затруднят вратаря Саймън Ийстууд.

В петата минута лошо отбита топка от защитата на "Блекбърн" попадна на крака на Джо Алън, но той стреля твърде неточно от воле.

В 13-ата минута Мамаду Сако допусна груба грешка и позволи на Конуей да мине зад гърба му и да отнеме топката. Френският защитник обаче поправи греката си с шпагат при последвалия удар.

В 19-ата минута Даниел Стъридж отправи хубав удар от дистанция, но Ийстууд се намеси, въпреки че беше отсъден аут. Седем минути по-късно Бреднън Роджърс трябваше да направи принудителна смяна на получилия разтежение Мамаду Сако с Коло Туре.

След един ъглов удар се стигна и до силен удар на Коутиньо от малък ъгъл, но той беше блокиран далеч от голлинията. Това обаче беше всичко по-интересно преди почивката.

Само в първите пет минути на втората част имаше повече чисти положения, отколкото за цялото първо полувреме. Изненадващо първите бяха пред вратата на Симон Миньоле. Белгиецът обаче направи страхотни спасявание след удари на Керни и Маршал. На отсрещната врата Хендерсън пропусна добра възможност.

След това обаче играта се върна към темпото от първата част - с продължително владеене на топката от "Ливърпул", но малко голови положения.

В 70-ата минута "мърсисайдци" успяха да открият резултата. Коуриньо изпълни корнер, който беше отбит, но топката се върна в него. След това той размени двойно подаване с Хендерсън и от малък ъгъл намери далечния ъгъл със страхотен удар.

Две минути по-късно Стъридж можеше да удвои, но стреля малко над вратата. В следващите минути "Блекбърн" не успя да изнесе играта в по-предни позиции. В 94-ата минута обаче можеше да се стигне до драматичен финал, след като включилият се за изпълнение на тъч вратар Ийстууд отправи удар със завъртане, който Миньоле спаси.

В опит да стигне първия си финал от 2012 г. и до възможност за първи трофей в надпреварата от 2006 г. "Ливърпул" ще се изправи срещу "Астън вила" на 19 април на "Уембли". Ден по-рано в другия полуфинал играят "Рединг" и "Арсенал".