"Барселона" взе спокойна победа над "Алмерия" с 4:0

Вратарят на "Алмерия" Хулиан Куеста бута в гърба Луис Суарес

Без да влага максимални усилия ;"Барселона" спечели с 4:0 срещу "Алмерия" в мач от 30-ия кръг на Примера дивисион.

В надпреварата на топреализаторите в Испания Лионел Меси вкара само един гол, а тимът продължава да държи на дистанция основния си преследвач "Реал" (Мадрид). Разликата ще бъде минимум четири точки. Мадридчани играят по-късно тази вечер.

Аржентинецът откри резултата в 33-ата минута с поредното си чудесно попадение. Той пое топката вдясно на наказателното поле, навлезе по-централно и от границата на пеналтерията с фалцов удар стреля край вратаря на гостите в далечния му ъгъл.

Луис Суарес удвои в 55-ата минута, който направи подобно нещо и от почти същото място вкара топката в далечния ъгъл. Единствената разлика беше, че заложи на силата, а не на елегантността.

Третото попадение беше дело на Марк Бартра след центриране и удар с глава в 75-ата минута. В добавеното време на срещата Суарес вкара четвърти гол за "Барселона" при контраатака. Педро Родригес, който играеше титуляр за сметка на Неймар, подаде отдясно на непокрития Суарес фронтално срещу вратата.

Гостите от "Алмерия" рядко създаваха опасности за вратаря на домакините Клаудио Браво, а каталунците контролираха ситуацията с лекота. Един гол на Меси беше отменен в 81-ата минута, защото съдиите решиха, че има нарушение срещу защитник.

В 91-ата минута беше отменен и гол на "Алмерия", чийто автор Парти беше в засада.