"Барселона" довърши ПСЖ с два гола на Неймар

Неймар вкара двата гола в мача

Барселона" затвърди превъзходството си над "Пари сен жермен" с втора победа и се класира по категоричен начин за полуфиналите на Шампионската лига. Каталунците спечелиха с 2:0 в реванша на "Камп ноу", след като в първата среща се наложиха с 3:1.

Лидерът в испанското първенство отново надигра с лекота френския шампион, а двете попадения в мача отбеляза намиращият се в страхотна форма Неймар. Шави Ернандес пък записа името си в историята на Шампионската лига с рекорден 148-и мач.

"Барселона" постигна осма поредна победа в най-престижния клубен турнир и седми пореден път на полуфиналите.

Андрес Иниеста даде перфектното начало на домакините в 14-ата минута, когато тръгна зад централната линия, напредна в близост до наказателното поле и изведе зад защитата Неймар. Бразилецът излъга врататя Сиригу и вкара в опразнената врата.

Пет минути по-късно Златан Ибрахимович намери вратата на Тер Щеген, но попадението му беше отменено заради засада.

В 24-ата минута Сиригу два пъти спаси вратата си след удари на Дани Алвеш и Неймар. Десет по-късно обаче вратарят на ПСЖ не успя да предотврати второто попадение. Алвеш центрира от дясното крило и Неймар вкара с глава.

При този резултат "Барселона" заигра по-спокойно през втората част, което позволи на ПСЖ да организира няколко опасни атаки. Положенията пред Тер Щеген обаче не бяха много, а повечето удари на парижани бяха неточни.

В края на мача Лионел Меси можеше да вкара трето попадение, но изстрелът му премина встрани от вратата.