"Байерн" чака грешка на "Волфсбург", за да триумфира в Бундеслигата

Баварците са на малка крачка от втора поредна титла

Байерн" (Мюнхен) е на малка крачка от титлата на Германия, след като победи с минималното 1:0 "Херта" у дома.

Баварците могат да триумфират в Бундеслигата още този уикенд, ако вторият в класирането "Волфсбург" не спечели гостуването си на "Борусия" (Мьонхенгладбах) в неделя.

Още в деветата минута гостите можеха да открият резултата, като Нико Шулц проби покрай Себастиан Роде отляво и центрира за Валентин Щокер в пеналтерията. Швейцарецът имаше време да избере къде да шутира, но в крайна сметка стреля покрай страничната греда.

"Байерн" отвърна с опасен изстрел, който Томас Мюлер отправи с глава в 14-ата минута. "Херта" пресираше съперника си по целия терен и това затрудни максимално възпитаниците на Пеп Гуардиола.

В 55-ата минута Херта пропиля още един шанс, след като Нико Шулц бе изведен сам срещу Мануел Нойер, но стражът на домакините показа класа и изби.

Баварците се окопитиха и в заключителните минути наложиха своята игра и първата им по-опасна възможност дойде в 79-ата минута. Бастиан Швайнщайгер бе шутира от наказателното поле, стражът на гостите Саша Бурхерт не реагира добре, но топката се удари в страничния стълб.

Секунди по-късно Мичел Вайзер направи пробив отдясно, като премина покрай четирима противникови играчи и почти от аутлинията центрира на дузпата. Швайнщайгер овладя паса и заби неспасяемо топката под напречната греда.

Така баварците събраха 76 точки на върха в класирането и четири кръга преди края води с 15 пред "Волфсбург". Дори обаче "вълците" да спечелят мача си от кръга, още в следващия кръг и точка ще бъде достатъчна на "Байерн" за титлата.