"Ювентус" загуби в дербито на Торино за първи път от 20 години

"Ювентус" загуби в градското дерби за първи път от април 1995 г.

Торино" победи "Ювентус" с 2:1 и прекъсна черната си серия в градското дерби.

"Биковете" записаха първи успех срещу "старата госпожа" от 9 април 1995 г. когато печелят със същия резултат. С днешния мач беше сложен край на серията от 17 поредни мача без загуба за "Ювентус" в Дерби дела Моле. Освен това "Торино" вкара два гола във вратата на градския си съперник за първи път от 2002 г.

Отборът на Масимилиано Алегри се размина с възможността още днес да стане шампион. Титлата щеше да бъде факт при победа над "Торино" и при загуба на "Лацио" срещу "Киево". И двете обаче не се случиха, след като мачът в Рим завърши 1:1. Така шест кръга преди края на сезона шампионите имат 14 точки аванс пред "орлите".

"Торино" и "Ювентус" изиграха много атрактивен мач на "Олимпико", а в герои за домакините се превърнаха Матео Дармиан и Фабио Куалярела, които се отличиха с по един гол и асистенция.

Двубоят започна с опасни атаки към двете врати. Алваро Мората и Алесандро Матри пропуснаха да открият след страхотни подавания на Андреа Пирло, а Джанлуиджи Буфон трябваше да спасява след изстрел на Фабио Куалярела.

В 35-ата минута "Ювентус" откри резултата след перфектно изпълнение от пряк свободен удар на Пирло, който вкара 11-ия си гол от подобна ситуация в рамките на последните четири сезона.

"Торино" прекъсна серията си от 17 поредни мача без победа срещу "Ювентус"

"Tорино" обаче изравни в последната минута на първата част след груба грешка в защитата на "старата госпожа". Бонучи позволи на Куалярела да мине зад гърба му, да се обърне на аутлинията и да намери Дармиан, който необезпокояван си поведе високо топката в наказателното поле и с удар с десния крак от въздуха не сгреши отблизо.

Седем минути след почивката Пирло беше на път да вкара второ прекрасно попадение от свободен удар, но този път гредата му попречи.

В 57-ата минута "Торино" стигна до обрат след отлична атака вляво от вратата. Ел Кадури напредна към наказателното поле и подаде към Дармиан, който центрира по земя във вратарското поле за Куалярела и бившият играч на "Ювентус" засече отблизо за 2:1.

Алегри потърси промяна с вкарването на Карлос Тевес вместо Мората. Четвърт час преди края и Симоне Пепе се появи на игрището. "Ювентус" имаше няколко възможно да изравни, но вратарят Даниеле Падели удържа победата за "Торино".