Кошмарът на ЦСКА продължи със загуба от "Литекс" и осми пореден мач без гол

Данило Асприля вкара двата гола за "Литекс"

Литекс" постигна убедителна победа с 2:0 срещу ЦСКА и удължи кошмарната серия на червените без отбелязан гол до осем поредни мача.

Столичани допуснаха шеста загуба в последните си осем срещи и остават без победа през 2015 г. След днешното поражение в Ловеч ЦСКА изпадна от челната тройка за първи път от началото на сезона.

Отборът, воден от Галин Иванов, вече е четвърти с 46 точки, след като беше изпреварен с една точка от днешния си съперник. Разликата до втория "Локомотив" (София) се увеличи на четири точки, а до шампиона "Лудогорец" е девет.

ЦСКА остава без победа в плейофите и сериозно поставя под съмнение шансовете си да играе в Европа, тъй като много близо е и петият "Берое" с 44 точки. Освен червените без спечелен мач в първата шестица е само шестият "Ботев" (Пловдив), който има 39 точки.

Срещу "Литекс" Галин Иванов промени защитата си и заложи на Валентин Илиев и Пламен Крачунов в центъра, докато Апостол Попов и Тончи Кукоч започнаха като крайни бранители. От първата до последната минута обаче отбраната на червените се представи ужасяващо и ЦСКА можеше да загуби дори по-тежко.

"Литекс" беше близо до откриване на резултата още в третата минута. Играчът на мача за домакините Данило Асприля центрира успоредно на голлинията към Милчо Ангелов, който обаче стреля над вратата.

В 12-ата минута колумбиецът реши да стреля в ситуация, в която можеше да потърси подаване и ударът му мина покрай гредата.

Седем минути по-късно обаче Асприля даде заслужен аванс на "Литекс". Анатоли Господинов не изрита добре топката и Петрус Бумал пресече с глава. Бьорн Маарс овладя и изведе вдясно Асприля, който със страхотен изстрел по диагонала не остави шансове на вратаря на ЦСКА.

В 27-ата минута червените трябваше да запишат първи гол през 2015 г. на сметката си. Кукоч центрира с външен фалц към Стефан Николич, който прати топката във вратата, но попадението беше отменено заради изключително спорна засада.

Пет минути по-късно Маарс пропусна чудесна възможност да удвои, останал сам срещу Господинов, но все пак в 36-ата минута "Литекс" стигна до втори гол след поредната много груба грешка в защитата на ЦСКА.

Крачунов не успя да изчисти добре и Асприля се озова сам срещу вратаря на червените. Опитът на колумбиеца да прехвърли Господинов не се получи, но топката се върна в него и той не сбърка пред опразнената врата.

И след почивката ЦСКА изглеждаше напълно безпомощен. В 58-ата минута Асприля се разходи през отбраната на червените, но ударът му беше неточен. Четвърт час преди края Господинов спаси изстрел на Регула.

Едва в заключителните минути гостите създадоха положение пред вратата на Винисиус Баривиера. Николич обаче стреля неточно след подаване на Апостол Попов.

Въпреки поражението феновете на ЦСКА, които бяха изпълнили сектора за гости, продължиха да пеят песни и да аплодират играчите и след края на мача.