"Бруклин" и "Милуоки" заплетоха сериите с "Атланта" и "Чикаго" в НБА

Дерон Уилямс вкара 35 точки, за да изведе "Бруклин" до 2:2 срещу "Атланта"

Атланта хоукс" загуби драматично гостуването си на "Бруклин нетс" със 115:120 след продължение, а "Чикаго булс" отстъпи у дома срещу "Милуоки бъкс" с 88:94, което неочаквано заплете двете серии в първия кръг на плейофите в Източната конференция.

"Ястребите" и "биковете" бяха сочени за фаворити в тези сблъсъци и очакваха лесно преминаване във втория кръг. Предварителните очаквания обаче не се оправдаха, след като "мрежите" изравниха резултата в серията - 2:2, а "елените" намалиха изоставането си от 0:3 до 2:3.

"Чикаго" имаше отлична възможност да приключи серията пред своя публика. Домакините започнаха добре мача и поведоха с осем точки в първата четвърт - 21:13. "Милуоки" обаче вкара девет от следващите десет точки и обърна резултата още преди втората част.

На почивката гостите увеличиха леко аванса си с още две точки - 52:49, а в третата четвърт добавиха още три - 76:70. В първата половина на заключителната част "Милуоки" успяваше да поддържа аванс от пет-шест точки, но в края "Чикаго" се доближи само на три.

Дерик Роуз и Джими Бътлър обаче пропуснаха два шанса да стопят изоставането на "биковете" и с две точни изпълнения от наказателена линия Крис Мидълтън реши мача.

Майкъл Картър-Уилямс беше най-полезен за победителите с 22 точки, девет асистенции, осем борби и три чадъра, а Мидълтън добави 21 точки и четири откраднати топки. Заза Пачулия взе десет борби, а Джон Хенсън се включи от пейката с 14 борби и осем точки.

За "Чикаго" Пау Гасол вкара 25 точки и взе 10 борби, но Роуз и Бътлър имаха много лош ден. Двамата вкараха общо 10 от 31 стрелби от игра. Бътлър завърши с 20 точки и получи четири чадъра, а Роуз вкара 13 точки, допусна шест грешки и отнесе шест чадъра.

Шестият мач в серията е на 30 април в Милуоки, а при необходимост ще има шести в Чикаго на 2 май.

Шампионът на запад в редовния сезон "Атланта" затвърди впечатленията, че не се представя добре от началото на плейофите след втора поредна загуба в Ню Йорк. Двубоят срещу "Бруклин" беше много оспорван, като премина през десет равенства и 15 смени на водачеството.

"Атланта" взе 12 точки аванс при 76:64 в края на третата четвърт, но в последната "мрежите" обърнаха резултата. 16 секунди преди края домакините водеха със 104:102, но Пол Милсап изравни резултата и прати мача в продължение.

В него Милсап вкара първия кош, а след точни стрелби на Кайл Корвър, Демар Керъл и Ал Хорфорд "Атланта" продължи да води. Тройка на Боян Богданович обаче обърна резултата, а Дерон Уилямс и Джо Джонсън донесоха победата на "Бруклин" с точни изпълнения от наказателната линия.

Уилямс изигра страхотен мач и беше в основата на успеха с 35 точки, седем асистенции и пет борби. Брук Лопес добави 26 точки, десет борби и четири чадъра, а с двуцифрен точков актив приключиха още Джонсън (17), Богданович (15), Алън Андерсън (11) и Тадеус Йънг (10).

За "Атланта" Дже Тийг се отличи с 20 точки и 11 асистенции. Керъл записа 20 точки, девет борби и пет асистенции. Хорфорд добави 17 точки, а с дабъл-дабъл завършиха Милсап - 16 точки и 12 борби, и Корвър - 16 точки и 11 борби.

Петият мач от серията е в Атланта на 29 април, а шестият е в Ню Йорк два дни по-късно.

"Мемфис гризлис" също не успя да затвори серията срещу "Портланд трейл блейзърс". "Гризлитата" загубиха с 92:99 като гости и вече водят с 3:1 победи. Те ще могат да решат сблъсъка пред своя публика на 29 април.