"Ювентус" спечели четвърта поредна титла в Италия

"Старата госпожа" грабна титлата след победа над "Сампдория"

Ювентус" стана шампион на Италия за 31-и път в своята история. "Старата госпожа" спечели гостуването си на "Сампдория" с 1:0 и четири кръга преди края на сезона си гарантира първото място за четвърта поредна година. Отборът от Торино събра 79 точки и се откъсна с 19 пред "Лацио", който е с мач по-малко.

Единственото попадение на стадион "Луиджи Ферарис" отбеляза Артуро Видал в 32-ата минута, а след последния съдийски сигнал играчите понесоха на ръце Масимилиано Алегри, който спечели първи трофей в първия си сезон начело на "бианконерите".

Въпреки че във вторник ще посрещне "Реал" (Мадрид) в първия полуфинал в Шампионската лига, "Ювентус" излезе с основните си футболисти в Генуа.

"Сампдория" имаше две възможности да открие резултата в началото, но те бяха пропуснати от Педро Обианг и Джамел Месба. На отсрещната врата удари на Стефано Стураро и Фернандо Йоренте преминаха покрай вратата.

След половин час, в който нямаше много интересни ситуации пред двамата вратари, "Ювентус" откри резултата в 32-ата минута. Стефан Лихщайнер съобразително центрира отдясно към далечната греда, където Видал отбеляза с глава. Чилиецът беше останал сам, тъй като десният бек на домакините Лоренцо де Силвестри получаваше медицинска помощ.

През втората част "Сампдория" имаше няколко възможности да изравни. Две бяха пропуснати от Де Силвестри и Самуел Ето'о, веднъж Джанлуиджи Буфон спаси изстрел на Гонсало Бергесио, а Леонардо Бонучи спаси сигурен гол, след като блокира нов шут на Бергесио.

Вратарят на "Сампдория" Емилиано Вивиано също трябваше да се намесва решително при удари на Видал и Клаудио Маркизио.

В 80-ата минута Буфон спаси удар на Дънкан, а в добавеното време изстрел на Луис Муриел премина на сантиметри покрай дясната греда.

"Сампдория" записа шести пореден мач без победа. Тимът от Генуа остава пети с 51 точки, но мястото му в Лига Европа е под сериозна заплаха, тъй като с мач по-малко са "Дженоа" с 50 точки, "Фиорентина" с 49 точки и "Торино" и "Интер" с по 48 точки.