Станилия Стаменова защити европейската си титла на 200 метра едноместно кану

Станилия Стаменова (вляво) спечели убедително златния медал от европейското в Чехия<br />

Българката Станилия Стаменова се утвърди като най-добрата в Европа на 200 метра едноместно кану, като спечели нов златен медал. Тя защити европейската си титла в дисциплината на първенството в Рачице, Чехия.

Стаменова триумфира убедително в надпреварата с време 49,796 сек. Тя беше единствената състезателка, слязла под 50 секунди.

Съперничките ѝ не успяха да преминат дори границата от 51 сек., като сребърната медалистка Жанет Лакатош от Унгария завърши за 51,080 сек. Бронзовия медал в надпреварата заслужи Ирина Андреева от Русия с 51,2 сек.

Това е поредният успех на Стаменова от голямо първенство. преди година тя спечели сребърен медал от световното първенство в Москва.

Другата българска състезателка Беренике Фалдум завърши 12-а на 5000 метра каяк.