"Уориърс" и "Уизърдс" продължават без загуба в плейофите на НБА

Стеф Къри беше най-полезен за успеха на "Голдън стейт" с 22 точки

Шампионът от редовния сезон "Голдън стейт уориърс" победи гостуващия "Мемфис гризлис" със 101:86, а "Вашингтон уизърдс" се наложи като гост над "Атланта хоукс" със 104:98 в първите два мача от втория кръг на плейофите в НБА.

"Уориърс" и "Уизърдс" остават непобедени в директните елиминации, след като в първия кръг спечелиха с по 4:0 победи сериите си срещу "Ню Орлийнс пеликанс" и "Торонто раптърс".

В Оукланд и "войните", и "гризлитата" не играха на обичайното си ниво. Домакините обаче направиха това, което от началото на шампионата правят у дома - спечелиха комфортно. Те записаха 42-а победа в 44-ия мач пред своя публика, който изиграха през този сезон.

Стеф Къри беше най-полезен за успеха на "Голдън стейт" с 22 точки, включително четири тройки от осем опита, седем асистенции и четири откраднати топки. Клей Томпсън добави 18 точки, а Дреймънд Грийн завърши с 16.

За "Мемфис" Марк Гасол вкара 21 точки и взе девет борби, а със същия брой борби и 20 точки завърши Зак Рандолф. Тони Алън добави 15. Липсата на титулярния пойнт гард Майк Конли обаче този път оказа сериозно влияние срещу силния тим на "Уориърс" и Ник Калатес и Бено Удрих не успяха да запълнят празнината.

Домакините методично трупаха преднина от началото на мача. Те водеха с девет точки след първото полувреме - 61:62, а авансът им достигна 20 точки в края на третата четвърт - 80:60. Едва в заключителните минути гостите го намалиха минимално.

Вторият мач от серията е отново в Оукланд на 5 май. Третият и четвъртият са в Мемфис на 9 и 11 май.

В същото време "Вашингтон" затвърди впечатленията, че навлезе в страхотна форма за плейофите и нанесе първо домакинско поражение на най-добрия отбор в Източната конференция през редовния сезон - "Атланта".

Двата отбора изиграха много оспорван и интригуващ мач, в който "ястребите" изглеждаха по-близо до победата, след като поведоха с 12 точки. "Вашингтон" обаче обърна резултата в началото на последната четвърт, а три минути преди края се откъсна със седем точки. "Атланта" се доближи максимално при 96:98, но след пропуск на Кайл Корвър от тройката изгуби шанс за обрат.

Най-резултатен за победителите беше Брадли Бийл с 28 точки, а още петима играчи на столичния тим завършиха с двуцифрен точков актив - Пол Пиърс с 19, Джон Уол с 18, Марчин Гортат и Дрю Гуудън с по 12 и Ото Портър с 10. За "Атланта" Демар Керъл вкара 24 точки, Ал Хорфорд завърши със 17 точки и 17 борби.

Следващите мачове в тази серия също са на 5, 9 и 11 май.