"Арсенал" диша във врата на "Манчестър сити" след рутинна победа над "Хъл"

Алексис Санчес бе един от най-активните на терена

Арсенал" записа поредния си успех, след като победи като гост "Хъл сити" с 3:1.

Възпитаниците на Арсен Венгер доминираха през по-голямата част от мача, като отстъпиха предимството на своя съперник само за няколко минути след почивката.

За успеха се разписаха Алексис Санчес на два пъти и Аарън Рамзи. Стивън Куин отбеляза за "тигрите", които продължават битката си за оцеляване.

В 29-ата минута Алексис Санчес изпълни чудесно пряк свободен удар, за да реализира за 1:0. В 33-ата минута Аарън Рамзи удвои, след като получи прекрасен пас на границата на наказателното поле, успя да се обърне, измъкна се между двама защитници на домакините и стреля във вратата.

Силният натиск на гостите даде резултат в продължението на първото полувреме, когато Алексис Санчес, отново с блестящо отиграване, успя да преодолее вратаря и да реализира за 3:0.

След почивката домакините опитаха да се върнат в мача. В 56-ата минута Ахмед Ел Мохамади центрира, а Стивън Куин засече топката с глава, тя тупна в наказателното поле и влезе във вратата на "топчиите". Малко след това "Хъл" отново имаше възможност да намали още повече. След центриране Пол Макшейн засече с глава, но топката не влезе в мрежата.

След този епизодичен опит домакините да стигнат до нещо повече от загуба, докато гостите не успяха да намерят мрежата отново.

След успеха "Арсенал" заема трето място във временното класиране със 70 точки, колкото има и вторият "Манчестър сити". "Топчиите" обаче са и с мач по-малко. Шампион на Англия вече е "Челси", който е недостижим на върха с 83 точки.