"Литекс" настигна "Локомотив" (София) след победа над "Ботев"

"Литекс" се намеси сериозно в борбата за второто място

© LAUNCHub

Литекс" взе минимална победа с 1:0 над "Ботев" (Пловдив) и се изравни по точки с "Локомотив" (София) на второто място във временното класиране. Столичният тим обаче има по-добри показатели в директните двубои.

Страхил Попов отбеляза единственото попадение в мача, като двата тима играха при лоши условия заради проливния дъжд, който се беше излял преди двубоя в Ловеч. Гостите имаха и доста претенции към страничните съдии, които няколко пъти спряха опасни тяхни атаки.

В 34-ата минута Бьорн Маарс прати топката в мрежата, но бе в положение на засада и голът не бе зачетен. Иван Горанов пропусна най-чистата възможност за първото полувреме, като в самия му край отправи отличен удар от пряк свободен,н но топката срещна сглобката а вратата на гостите Михаил Иванов.

Домакините направиха сериозен пропуск в началото на второто полувреме, след като Попов центрира, но Асприля не успя да уцели добре топката и я прати над напречната греда.

Лончанлии все пак се разписаха в 64-ата минута. Страхил Попов се разписа, след като Асприля центрира отдясно, а капитанът на "Литекс" с глава насочи топката в мрежата.

В заключителната част на двубоя "Ботев" доминираше, но така и не успя да стигне до изравнително попадение. Два пъти заради засада пловдивчани не успяха да завършат атаките си, а Лазар Марин отправи страхотен удар в добавеното време, но топката прелетя опасно над вратата.