"Уориърс" и "Атланта" изравниха сериите с "Мемфис" и "Вашингтон"

Стеф Къри показа защо беше избран за най-полезен играч през редовния сезон

Голдън стейт уориърс" победи като гост "Мемфис гризлис" със 101:84, а "Атланта хоукс" спечели гостуването си на "Вашингтон уизърдс" със 106:101, за да изравнят резултата след четвъртите мачове в сериите.

Шампионите на двете конференции на НБА след редовния сезон бяха изправени пред тежка ситуация, след като загубиха домакинското си предимство и изоставаха с 1:2. Те обаче успяха да си го върнат и отново се озоваха в ролята на фаворити за място на конферентните финали.

На запад най-полезният играч в редовния сезон Стеф Къри отново показа познатото ниво след неубедителните представяния в предишните два мача. Той изигра фантастичен мач, като вкара 33 точки при 50% успеваемост в стрелбата от игра, взе осем борби и направи пет асистенции.

Дреймънд Грийн записа дабъл-дабъл - 16 точки и 10 борби, Клей Томпсън завърши с 15 точки, Харисън Барнс добави 12, а Андре Игуадала се включи от пейката с 11. "Уориърс" спечели убедително първите две четвърти на мача - 28:20 и 33:24, след което нямаше проблем да задържи аванса си през второто полувреме. Къри вкара 21 от 33-те си точки през първото полувреме.

Играчите на "Мемфис" не успяха да покажат същата агресия и интензивност в дефанзивен план, както в предишните два мача, а освен това нямаха ден в стрелбата - 37.5% от игра срещу 47.5% за съперника. Марк Гасол беше най-полезен за домакините с 19 точки и 10 борби.

На изток Джей Тийг, Ал Хорфорд и Пол Милсап най-накрая се разиграха едновременно и поведоха "Атланта" към изключително важна победа в поредния драматичен мач от серията с "Вашингтон".

Тийг завърши с 26 точки, осем асистенции и четири борби, Хорфорд се отличи с 18 точки и десет борби, а Милсап добави 19 точки. Много ключово включване от пейката направи и Денис Шрьордер, който записа 14 точки, осем асистенции и четири борби.

За "Вашингтон", където отново Джон Уол не беше на разположение, Брадли Бийл вкара 34 точки, а ветеранът Пол Пиърс добави 22. Пиърс направи поредния си страхотен мач в серията, а в края имаше шанс да прати двубоя в продължения, но пропусна тройка шест секунди преди сирената.

Следващите мачове в двете серии са на 13 май, а шестите двубои - на 15 май.