"Атланта" и "Уориърс" се доближиха на победа от финалите в НБА

Хорфорд донесе победата на "Атланта" с борба и кош секунда преди края

Най-добрите отбори в редовния сезон "Голдън стейт уориърс" и "Атланта хоукс" се доближиха на победата от финалите в Западната и Източната конференция, след като спечелиха петите мачове в сериите с "Мемфис гризлис" и "Вашингтон уизърдс".

"Воините" и "ястребите" бяха в тежка ситуация, след като изоставаха с 1:2 след първите три мача, но направиха обрат до 3:2.

"Уориърс" разби "Мемфис" у дома с 98:78, докато "Атланта" оцеля в страхотен трилър и се наложи драматично с 82:81.

Двубоят, който се игра във "Филипс арина", беше много напрегнат и нито веднъж разликата между двата отбора не надхвърли десет точки.

В последната четвърт в продължение на седем минути домакините не отбелязаха нито един кош от игра и изостанаха с 64:73.

След това обаче възпитаниците на Майк Бъдънхолзър вкараха 14 поредни точки, на свой ред поведоха с пет точки и изглеждаше, че ще успеят да затворят мача.

Последваха обаче няколко безрезултатни нападения, което позволи на "Вашингтон" да изравни при 78:78. Гостите дори поведоха с една точка осем секунди преди сирената след тройка на Пол Пиърс.

В ответната атака германският гард на "ястребите" Денис Шрьодер се нагърби с отговорността да вкара, но изстрелът му беше блокиран от Джон Уол. В този момент обаче Хорфърд изскочи измежду всички играчи в подкошието и отбеляза за крайното 82:81.

В оставащите по-малко от дв секунди гостите от столицата опитаха да вкарат, но изстрелът на Уол от центъра на игрището не намери целта.

Хорфърд завърши двубоя с 23 точки, 11 борби и пет чадъра, а по 14 точки за победата добавиха Джеф Тийг и Пол Милсап. За "Вашингтон" Брадли Бийл беше най-резултатен с 23 точки, а завърналият се в състава на "вълшебниците" Джон Уол приключи с 15.

"Уориърс" победи "Мемфис" с 20 точки разлика

В Оукленд "Голдън стейт" отново нямаше проблеми срещу "Мемфис", както беше и в четвъртия мач. Първата четвърт беше равностойна и беше спечелена от домакините с една точка аванс - 26:25. Във втората обаче се отвори разлика от над десет точки, а след почивката "воините" продължиха да увеличават преднината си.

Най-резултатен за победителите беше Клей Томпсън с 21 точки, а Стеф Къри добави 18. За "Мемфис" Марк Гасол вкара 18 точки, взе 12 борби и направи шест асистенции.

Шестите мачове в двете серии са на 15 май в Мемфис и Вашингтон.