"Атланта" и "Уориърс" се класираха за финалите на НБА

"Атланта" победи "Вашингтон" с 94:91, след като тройка със сирената на Пол Пиърс не беше заечетена

Най-добрите отбори в редовния сезон на НБА "Голдън стейт уориърс" и "Атланта хоукс" се класираха за финалите на Западната и Източната конференция, след като спечелиха шестите мачове в сериите срещу "Мемфис гризлис" и "Вашингтон уизърдс".

"Войните" и "ястребите" бяха в тежка ситуация, след като изоставаха с 1:2 след първите три мача, но направиха обрат до 4:2. Като гости, "Уориърс" спечели убедително 108:95, а "Атланта" спечели инфарктно с 94:91.

"Уориърс" ще участва във финала на Западната конференция за първи път от 1976 г. и общо за четвърти, откакто се премести в Оукленд през 1971 г. "Атланта" пък достига сблъсъка за титлата на изток за първи път от 1970 г.

"Ястребите" изиграха поредния си изключително драматичен мач в серията с "Вашингтон". Двубоят предложи десет равенства, премина през десет обрата в резултата и завърши с тройка със сирената, която щеше да доведе до продължения, но беше отменена.

"Уориърс" отново не остави шансове на "Мемфис"

"Вашингтон" спечели първата четвърт с 20:19, но "Атланта" се оттегли шест точки преднина на почивката - 45:39. В третата част гостите отвориха разлика от 15 точки, а до средата на последната поддържаха аванс от осем-десет.

"Атланта" обаче записа серия от 5:20 минути без кош от игра, а в същото време Брадли Бийл вкара десет точки и "Вашингтон" обърна резултата - 88:87. ДеМар Керъл обаче на свой ред отбеляза четири поредни точки и изведе "ястребите" до 93:89.

При 93:91 Ал Хорфорд можеше да реши мача от наказателната линия, но вкара само един от двата си опита. Това даде шанс на "Вашингтон" за последна атака при 6.4 секунди до сирената. Топката беше дадена на Пол Пиърс, който отбеляза тройка, но кошът не беше зачетен, тъй като при изтичането на времето топката все още докосваше ръката му.

Керъл беше най-резултатен за победители с 25 точки, към които добави десет борби. Пол Милсап вкара 20 точки и взе 13 борби, а със същия точков актив и седем асистенции завърши Джеф Тийг. Хорфорд добави 13 точки. За "Вашингтон" Бийл вкара 29 точки, а Джон Уол - 20 с 13 асистенции.

На запад "Уориърс" в трети пореден мач се наложи убедително над "Мемфис". В основата на успеха беше Стеф Къри, който вкара 32 точки, направи десет асистенции и взе шест борби. Клей Томпсън добави 20 точки, а Дреймънд Грийн завърши с 16.