Садио Мане (вляво) подобри рекорда на Роби Фаулър

Футболистът на "Саутхемптън" Садио Мане вкара най-бързия хеттрик в историята на Висшата лига. Сенегалецът се разписа три пъти в рамките на 2 минути и 56 секунди при домакинската победа с 6:1 над "Астън вила" в първия мач от 37-ия кръг.

23-годишният Мане подобри 21-годишния рекорд на Роби Фаулър, който през 1994 г. вкара три попадения на "Арсенал" за 4 минути и 33 секунди.

Хеттрикът на сенегалецът обаче не е най-бързият в историята на английския футбол. Рекордът се държи от Джеймс Хейтер, който влиза като резерва в 84 минути и за 2 минути и 20 секунди вкарва три гола за "Борнемът" срещу "Рексъм" през 2004 г.

Мане откри резултата срещу "Астън вила" в 13-ата минута. Той се пребори със защитник на гостите и отправи удар, който беше спасен от Шей Гивън. Топката обаче се върна в нападателя на "светците", който вкара на празна врата.

80 секунди по-късно Рон Влаар отново сгреши, като върна лошо към Гивън. Шейн Лонг пресече, а топката попадна в Мане, който отново не сгреши пред опразнената врата. В 16-ата минута Лонг проби отляво и подаде по земя към сенегалеца, който със страхотен удар в горния десен ъгъл преодоля Гивън.

До почивката паднаха още три гола. Шейн Лонг вкара два гола в 26-ата и 38-ата минута, за да направи 5:0, а последната минута на първата част Кристиан Бентеке върна едно попадение за "Вила".

През втората част играта беше по-спокойна, въпреки че отново не липсваха голови положения и пред двете врати. В 81-ата минута "Саутхемптън" организира страхотна атака, при която Мане получи по дясното крило и центъра към Гациано Пеле, който пред вратарското поле от воле оформи крайния резултат.

С тази победа "Саутхемптън" се изкачи на шесто място с 60 точки. "Тотнъм", който в 17.00 часа посреща "Хъл сити" има 58. "Ливърпул" има 62, като му предстои домакински мач с "Крисъл палас" в 19.00 часа.