"Кливлънд" спечели и второто гостуване на "Атланта" (видео)

Леброн Джеймс продължава да тегли "Кливлънд" към финала на НБА

Кливлънд кавалиърс" направи огромна крачка към големия финал в Националната баскетболна асоциация, след като спечели и второто си гостуване на "Атланта хоукс". "Кавалерите" победиха "ястребите" с 94:82 и поведоха с 2:0 във финала на Източната конференция.

Гостите трябваше да играят без страдащия от проблеми в лявото коляно Кайри Ървинг, а Кевин Лав отдавна е извън строя до края на сезона. С Леброн Джеймс в състава обаче това не се оказа проблем дори срещу най-силния отбор в конференцията през редовния състав.

"Кливлънд" наложи тотална доминация на игрището във "Филипс арена" и нито за момент не изпусна мача от контрол. "Атланта" откри резултата с тройка на Кайл Корвър и това беше най-голямата преднина, която домакините имаха в този мач.

"Кавалерите" спечелиха първата четвърт с 26:21, а втората завърши наравно - 28:28. Решителна за крайния изход на двубоя се оказа третата, в която Джеймс вкара 11 точки, направи пет асистенции и взе три борби, а гостите се наложиха с 30:17.

С 20 точки преднина играчите на "Кливлънд" си позволиха леко отпускане в последната част и вкараха само десет точки, но и не допуснаха много - 16, с което задържаха двуцифрена разлика в резултата до края.

Джеймс завърши с 30 точки, 11 асистенции и девет борби.Много силен мач направи и Иман Шъмперт, който вкара 16 точки, включително четири тройки от шест опита. Тристан Томпсън беше на познатото ниво под двата коша и завърши с 16 борби, от които пет офанзивни.

Именно в стрелбата от зоната за три точки и в борбата под коша дойде голямата разлика. "Кливлънд" вкара 12 тройки от 30 опита, докато "Атланта" успя шест пъти от 26 опита. "Кавалерите" взеха и осем борби повече - 47 срещу 39.

Освен това Демар Керъл не успя да се справи с тежката задача да опази Джеймс, Ал Хорфорд нямаше необходимото присъствие под коша, а Джеф Тийг нямаше ден нито в стрелбата, нито в организирането на играта. Контузия на Корвър в третата четвърт пък допълнително усложни задачата на домакините.

Денис Шрьодер влезе от пейката за 12 минути игра и беше най-резултатен за "ястребите" с 13 точки. Хорфорд, Тийг и Корвър добави по 12 точки.

Следващите два мача от серията са в Кливлънд на 24 и 26 май.

Във финала на Западната конференция "Голдън стейт уориърс" води с 2:0 срещу "Хюстън рокетс", а тази нощ ще се изиграе първият мач в Тексас.