"Рома" спечели битката за Рим и виза за Шампионската лига

Футболистите на "Рома" спечелиха двойна победа

Рома" спечели с 2:1 римското дерби срещу "Лацио" и така си гарантира участие в групите на Шампионската лига през следващия сезон.

"Вълците" си гарантираха второто място в класирането, докато вечният им съперник ще гостува на "Наполи" в последния си мач за сезона в директна битка за третото място.

"Орлите" имат преднина от три точки на третото място, но при домакинска победа тимът от Неапол ще има по-добри показатели в директните сблъсъци.

Резултатът бе открит в 73-ата минута, когато след бърза контраатака отдясно Ибарбо центрира в наказателното. Влезлият като резерва Хуан Мануел Итурбе се оказа на правилното място и вкара за 1:0.

Десет минути по-късно "орлите" се върнаха в мача. Мирослав Клозе успя с глава да насочи топката в наказателното поле, а там Филип Джорджевич също с глава засече неспасяемо.

В 85-ата минута "Рома" стигна до успеха, след като Миралем Пянич изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар, а Мапу Янга-Мбива засече с глава за 2:1.