Устременият Мъри се справи с Ферер и е на полуфинал на "Ролан Гарос"

Анди Мъри продължи отличното си представяне на червени кортове през сезона

Шотландецът Анди Мъри се класира за полуфиналите на "Ролан Гарос". В оспорван мач той постигна победа със 7:6 (4), 6:2, 5:7, 6:1 срещу финалиста от 2013-а година Давид Ферер.

Мъри продължава силната си серия на червени кортове, като вече има 15 успеха от 15 мача през сезона.

Срещата беше вълнуваща, като шотландецът владееше инициативата. Той постигна целта си и спечели след 3.18 часа игра.

В полуфинала Мъри ще се изправи пред вероятно най-голямото си предизвикателство - Новак Джокович. Водачът в световната ранглиста победи деветкратния шампион Рафаел Надал в три сета.

"Знаех, че ме очаква изключително труден мач. Да загубя третия сет беше тежко, след като стигнах до мачбол. Трудно е да започнеш нов сет, след като току-що си пропуснал възможност за спечелване на мача", каза Мъри.

"Предстои много тежък мач с Новак в полуфинала. Надявам се, че ще играя качествен тенис. Очевидно Новак е играл много добре, за да победи Надал в три сета."

Мъри два пъти повеждаше с пробив в първия сет, но Ферер и двата пъти успяваше да изравни. Испанецът направи обрат и при 6:5 сервираше за спечелването на сета. Той стигна до сетбол, но съперникът му успя да се защити и докара развръзката до тайбрек. В него Мъри беше по-съсредоточен и спечели със 7:4.

Това му даде увереност за силен втори сет, който спечели с 6:2, но и в него Ферер показа борбеност. Шотландецът пренесе добрата си игра в третия сет и поведе с 3:0 след два пробива. Испанецът отново прояви характер и изравни. Последва размяна на геймове до 5:4.

В десетия гейм при сервис на Ферер Мъри имаше мачбол, но не се възползва. Вместо това се получи обрат и испанецът взе сета.

Триумфът на третия в схемата обаче не доведе до очаквания оспорван четвърти сет. В него шотландецът набързо поведе с 5:0 и след това заслужи победата си.