Христа Стойнева не завърши състезанието по триатлон в Баку

Стойнева беше затворена с една обиколка по време на колоезденето

Българката Христа Стойнева не завърши надпреварата по триатлон за жени от първите европейски игри в Баку.

19-годишната състезателка от София беше затворена с една обиколка от лидерките по време на втората дисциплина - колоездене, заради което не стартира в последната - бягането.

Стойнева се движеше на 43-а позиция, когато отпадна. В състезанието взеха участие 48 състезателки, като десет от тях не завършиха.

Шампионка в триатлона стана Никола Спириг от Швейцария, която измина надпреварата за 2.00:28 часа.

Ракел Кламер от Холандия взе сребърния медал с време 2.01:44 часа, а бронзът остана за Лиса Норден от Швеция, която изостана с 1:18 мин. от победителката.