Агуеро вкара победния гол в 56-ата минута

Фаворитът за титлата Аржентина победи Уругвай с 1:0 в дербито от група В на Копа Америка. Аржентинските футболисти записаха първи успех в турнира и се доближиха до място в директните елиминации.

Нападателят на "Манчестър сити" Серхио Агуеро отбеляза единственото попадение в срещата в 56-ата минута. Той се възползва от перфектно центриран отдясно на съотборника си в състава на "гражданите" Пабло Сабалета и с глава отблизо намери път към мрежата.

Аржентина доминираше през по-голямата част от мача, но трудно стигаше до положения пред вратата на Фернандо Муслера. Двубоят предложи предимно нервни моменти и здрава битка с остри и на често доста груби нарушения.

В началото вратарят на Уругвай спаси удар на Анхел ди Мария, а Агуеро и Лионел Меси пропусна нелоши положения.

Най-чистата ситуация преди почивката обаче се откри пред вратата на Аржентина. Диего Годин беше оставен непокрит в наказателното поле, но стреля неточно с глава.

След като откриха резултата в началото на втората част, аржентинските футболисти заиграха по-спокойно. Меси не успя да реализира шанс за второ попадение, а най-добрата възможност за изравняване пред Уругвай беше пропусната от Диего Ролан.

В другия мач от групата Парагвай победи Ямайка с 1:0. Единственият гол в мача вкара Едгар Бенитес в 36-ата минута.

Преди последния кръг в групата Аржентина и Парагвай водят в класирането с по четири точки и еднаква голова разлика - 3:2. Уругвай има три точки, а Ямайка е на последната позиция с две минимални поражения от два мача.

На 20 юни от 22.00 часа българско време Уругвай се изправя срещу Парагвай, а два часа и половина по-късно е срещата между Аржентина и Ямайка.