България взе драматична победа срещу Аржентина в Световната лига

Националите до момента имат пет победи и две загуби

Националният отбор на България по волейбол записа драматична победа с 3:2 (26:24, 22:25, 26:24, 16:25, 18:16) над Аржентина като гост в мач от група С на втора дивизия на Световната лига.

След успеха българите излязоха на втора позиция с 12 точки, докато южноамериканците останаха трети с 10 точки. Убедителен лидер е Канада с 22 точки.

Първата част премина изключително оспорвано, като играчите на Пламен Константинов имаха минимална преднина при двете технически прекъсвания. Българите успяха да вземат гейма след две успешни атаки на Данаил Милушев.

Аржентинците веднага се върнаха в мача, след като успяха да направят разлика от три точки при първото техническо прекъсване, която успяха да запазят до края. Третата част започна лошо за българите, които отново изостанаха в резултата с 4:10. Пламен Константинов реши да пусне в игра Любослав Агонцев на мястото на Андрей Жеков. Това даде ефект и постепенно тимът се върна в резултата и дори стигна до обрат при 26:24.

Аржентинците бяха решени да влязат в тайбрек и го направиха по убедителен начин, след като в четвъртата част дадоха само 16 точки на гостите. В решаващата пета част "гаучосите" поведоха с 10:5, но българите изравниха играта. След атака на Виктор Йосифов тимът стигна до мачбол при 17:16, който се оказа достатъчен за победата, след като Пабло Крер атакува неуспешно.

Най-полезни за българския тим станаха Виктор Йосифов (4 блока, 1 ас и 65% ефективност в атака) и Тодор Скримов (1 ас и 54% ефективност в атака) съответно с 16 и 15 точки за победата. За "гаучосите" Хосе Луис Гонсалес (1 блок, 1 ас и 42% ефективност в атака) и Лусиано Сорнета (2 блока, 44% ефективност в атака и 46% перфектно посрещане) реализираха съответно 15 и 14 точки.