С двете си попадения Варгас се превърна в герой за чилийците

Чили стана първия финалист на Копа Америка, след като победи с 2:1 Перу и така ще участва в директния сблъсък за титлата за пръв път от 28 години.

Домакините на турнира бяха улеснени от червения картон на Замбрано, който остави перуанците с човек по-малко още в 20-ата минута.

Мачът ще бъде запомнен и с победното попадение на Едуардо Варгас, който се разписа с феноменален шут извън границата на наказателното.

На финала Чили ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал между Аржентина и Парагвай.

Още в 20-ата минута на двубоя главният рефер Хосе Арготе изгони футболиста на Перу, който игра с топката с високо вдигнат крак и така удари в гърба съперников играч. Численото преимущество на Чили даде резултат в края на полувремето, когато звездата на "Арсенал" Алексис Санчес центрира в наказателното поле, топката се отби в гредата, попадна на крака на Едуардо Варгас, който нямаше проблеми да открие.

В 61-ата минута, противно на логиката, Перу успя да се върне в мача, след като Гари Медел засече топката в собствената си мрежа за 1:1.

Равенството обаче не трая и дълго и само три минути по-късно чилийците отново бяха напред в резултата. Варгас пое топката извън наказателното и с мощен диагонален шут прати топката неспасяемо в противоположния ъгъл на вратата за 2:1.

До края на мача Чили продължаваше да има игрово предимство, докато Перу се опитваше да изненада съперника на контра атаки, но до нови попадения така и не се стигна.

Последният финал, който чилийците стигнаха през 1987 година, бе спечелен от Уругвай с 1:0.