Аржентина се развихри за 6:1 срещу Парагвай и е на финал

Радостта на Серхио Агуеро след гола му за 5:1 в 80-ата минута

Аржентина постигна убедителна победа с 6:1 срещу Парагвай и се класира за финала на Копа Америка. Там небесносините ще срещнат домакина Чили.

Звездата Лионел Меси не успя да вкара нито един от шестте гола, но според медиите в страната е изиграл един от най-силните си мачове за отбора. Той беше в основата на почти всички попадения, като подаде за три от тях.

В четирите си мача дотук в турнира аржентинците бяха записали общо четири гола. Два от тях дойдоха отново срещу Парагвай - в срещата от груповата фаза, завършила 2:2.

И този път Аржентина поведе с 2:0. Най-напред Маркос Рохо даде преднина в 15-ата минута, след като Меси центрира от фаул. Футболистът на "Манчестър юнайтед" овладя и с удар отблизо вкара. В 27-ата Хавиер Пасторе беше изведен от Меси и с диагонален удар по тревата преодоля Вияр.

Точно преди почивката Бариос намали. Аржентинците не изнесоха добре топката и тя попадна в играч на съперника, който изведе Бариос и той отбеляза за 1:2.

Небесносините, водени от Херардо Мартино, показаха, че са си взели поука от предишния мач с Парагвай. Те изиграха много силно второ полувреме, в което вкараха още четири гола.

Анхел ди Мария се разписа два пъти за шест минути в началото на частта. Пасторе изведе съотборника си вляво в наказателното поле и крилото беше точен. Малко по-късно Меси открадна топката от играч на Парагвай, направи един от характерните си пробиви и пусна вляво към Пастроре, който стреля. Вияр спаси, но Ди Мария вкара при добавката.

В 80-ата минута Серхио Агуеро отбеляза с глава след центриране на Ди Мария. След още три минути, падайки, Меси пусна в наказателното поле към Гонсало Игуаин и нападателят направи резултата 6:1.

Аржентина ще се опита да спечели Копа Америка за първи път от 22 години, докато Меси е в очакване на първото си значимо отличие с националния отбор.

За Меси това беше победа номер 400 в кариерата му.