До момента световният номер едно не срещна никакви трудности

Защитаващият титлата си Новак Джокович се класира без особени проблеми за третия кръг на "Уимбълдън".

Световният №1 продължава напред без загубен сет, след като победи финландеца Ярко Ниеминен с 6:4, 6:2, 6:3 за 1.32 часа игра.

Сърбинът имаше проблеми единствено в началото на мача и допусна пробив още в първия гейм на срещата. Той го върна за 3:3, след което при 5:3 и сервис на Ниенминен стигна до сетбол, който веднага реализира, за да поведе в резултата.

До края на мача Джокович напълно контролираше развоя на събитията и не допусна съперникът му да стигне дори до точка за пробив. От своя страна сърбинът успя общо три пъти да вземе сервиса на финландеца, което бе достатъчно за крайния успех.

Така шампионът завърши двубоя с осем аса, пет пробива и 38 печеливши удара и вече чака следващия си съперник. Това е поставеният под №27 в основната схема австралиец Бърнард Томич, който по-рано днес победи французина Пиер-Юг Ербер със 7:6 (3), 6:4, 7:6 (5).