Волейболните национали загубиха последната си среща от групите и дадоха нова жертва

Българите завършиха с осем победи и четири загуби в груповата фаза

Националният отбор по волейбол загуби последната си среща от група 2 на Световната лига и вече гледа към домакинските финали във Варна.

Играчите на Пламен Константинов паднаха от Аржентина с 1:3 (19:25, 26:24, 17:25, 18:25) пред препълнената зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта в морската столица.

Българите все пак завършиха първи в групата си с осем победи и четири загуби, въпреки че ще участват във финалния турнир във Варна по право. Аржентинците пък се класираха в последния момент, след като с днешния успех имат седем победи и пет поражения, с което изпревариха Канада, която завърши с по шест победи и загуби. Куба остана последна с девет поражения и само три успеха.

"Лъвовете" отново дадоха жертви, след като вчера Тодор Скримов получи травма, а днес контузията на Андрей Жеков го извади от игра още в началото на втория гейм. Теодор Тодоров пък бе откаран с линейка от залата, след като при една блокада Любомир Агонцев го удари с лакът в носа.

Аржентинците спечелиха убедително първия гейм. Те вървяха към победа и във втория, като водеха с 21:16. Тогава българският отбор изравни при 22:22. Последваха оспорвани разигравания и домакините стигнаха до 26:24.

В третия гейм съперникът отново натрупа преднина. Българите успяха да се доближат при 14:16, но впоследствие разликата отново скочи.

По-доброто представяне на Аржентина продължи и в четвъртия гейм и воденият от Хулио Веласко отбор заслужено спечели.