Отбор от Гибралтар преодоля първия кръг на Шампионската лига

"Линкълн ред импс" постигна историческа първа победа за Гибралтар в европейските клубни турнири

Дебютантът в европейските клубни турнири "Линкълн ред импс" преодоля първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Шампионът на най-новия член на УЕФА - Гибралтар, отстрани "Санта Колома" от Андора и даде успешен старт на страната при дебютното й участие в най-силния клубен турнир.

"Линълн ред импс" се класира за втория кръг, след като спечели гостуването си в Андора с 2:1. Първата среща завърши при нулево равенство.

Илдефонс Лима откри резултата за домакините в 44-ата минута, но след почивката тимът от Гибралтар стигна до историческата победа с попадения на Антони Бардон в 48-ата минута и Лий Касияро.

Победата на "Линкълн ред импс" е първа в историята на Гибралтар в европейските клубни турнири. Другият представител на страната "Колидж Европа", който участваше в първия квалификационен кръг на Лига Европа, записа загуби с 0:1 и 0:3 срещу "Вадуц" от Лихтенщайн.

Във втория квалификационен кръг на Шампионската лига "Линкълн ред импс" ще се изправи срещу шампиона на Дания "Мидтиланд". Първият мач е в Дания на 14 юли, а реваншът в Гибралтар е седмица по-късно.

В друга среща от първия квалификационен кръг "Крусейдърс" от Северна Ирландия отстрани естонския "Левадия" след 0:0 в първата среща и 1:1 в реванша.

Шампионът на Армения "Пюник" победи "Фолгоре" от Сан Марино с 2:1 и продължава напред с общ резултат 4:2. Място в следващия кръг намери и уелският ТНС, който се справи с "Торшавн" от Фарьорски острови след 4:1 в реванша и 2:1 в първия мач.