Валери Божинов се контузи при 1:1 на "Партизан" със "Стяуа"

Варела (вдясно) вкара изравнителния гол за "Стяуа"

Българският нападател на "Партизан" Валери Божинов се контузи още в началото на гостуването на "Стяуа" в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Сръбският отбор направи силен мач, но изпусна победата на празния заради наказание Национален стадион в Букурещ. Двубоят завърши 1:1, след като Мирослав Вуличевич откри в 61-ата минута за гостите, а Фернандо Варела изравни в 81-ата минута.

Божинов получи мускулно разтежение в 17-ата минута и беше заменен две минути по-късно от Иван Шапонич. Сръбският отбор постепенно превзе инициативата и започна да създава положения.

В 62-ата минута навлизащият на скорост по крилото десен бек Вуличевич получи топката и стреля диагонално по земята.

Домакините изравниха при един от редките моменти на липса на концентрация в сръбския отбор и заличи това, което "Партизан" гради през целия мач. При изпълнение на свободен удар отдясно няколко играчи на "Стяуа" бяха оставени спокойно във вратарското поле. Варела скочи най-добре и стреля безкомпромисно.

По-рано днес воденият от българския треньор Станимир Стоилов "Астана" стигна до 0:0 като гост на ХИК (Хелзинки) също в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.