Божинов изпусна дузпа, но "Партизан" отстрани "Стяуа" в Шампионската лига

Валери Божинов игра въпреки притесненията за физическото му състояние

Валери Божинов пропусна да отбележи гол от дузпа във важен момент за "Партизан", но все пак сръбският шампион отстрани "Стяуа" в балканското дерби от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

След 1:1 в първия мач двата отбора направиха истинско зрелище в реванша в Белград, което завърши с 4:2 за "гробарите". Те продължават в плейофите на турнира с гарантирано място в групите на Лига Европа.

Българският нападател получи възможност да изпълни наказателен удар при 1:2 в 48-ата минута, когато Фернандо Варела фаулира Ищван Вад и съдията показа червен картон. Божинов, който игра въпреки притесненията за физическото му състояние, уцели лявата греда.

Все пак "Партизан" се измъкна от тежката ситуация, в която беше изпаднал през първото полувреме. След като Стефан Бабович откри резултата в осмата минута, Съли Муниру и Югурта Хамрун обърнаха резултата в полза на румънците до почивката.

"Партизан" изравни в 60-ата минута чрезц Марко Йевтович и с човек повече пое контрола до края на срещата. Андрия Живкович реализира за 3:2 в 69-ата минута, а в самия край на срещата Никола Труич оформи крайния резултат.

Белгийският "Брюж" отстрани "Панатинайкос" след успех с 3:0 в реванша и общ резултат 4:2, а със същия резултат в реванша се наложи "Малмьо" над австрийския "Залцбург". Така шведите заличиха изоставането от 0:2.