Трима български футболисти продължават в Шампионската лига

Божинов пропусна дузпа за "Партизан", но сръбският шампион все пак отстрани "Стяуа"

© Twitter

Валери Божинов, Венцислав Христов и Георги Миланов са тримата български футболисти, които достигнаха със своите чуждестранни отбори до плейофите на Шампионската лига.

Божинов беше титуляр при победата на сръбския шампион "Партизан" над "Стяуа" с 4:2. Нападателят дори пропусна дузпа във важен момент и беше сменен в 60-ата минута, но съотборниците му успяха да обърнат мача от 1:2 и с общ резултат 5:3 да продължат към плейофите.

Христов остана резерва за албанския първенец "Скендербеу" при домакинската победа над "Милсами" с 2:0. Българският нападател се появи в игра в 78-ата минута, когато домакините бяха отбелязали двете си попадения, а гостите бяха в намален състав.

"Скендербеу" спечели сблъсъка с общ резултат 4:0 и влезе в историята като първия албански отбор, който ще участва в групова фаза на европейски клубен турнир. Дори да отпадне в плейофите на Шампионската лига, тимът от Горица има гарантирано място в Лига Европа.

Миланов също беше резерва при драматичния успех на ЦСКА (Москва) над "Спарта" (Прага) с 3:2 като гост. Руският тим изоставаше с 0:2, но обърна мача и се класира напред с общ резултат 5:4. Българинът пък влезе в игра седем минути преди края.

В плейофите на Шампионската лига ще има и един български треньор - Станимир Стоилов, който изведе "Астана" до изключително драматична победа с 4:3 над ХИК (Хелзинки). Шампионът на Казахстан стигна до успеха с гол в 93-ата минута.

Жребият за плейофите ще се тегли в петък от 13.00 часа българско време. ЦСКА (Москва), "Астана", "Скендербеу" и "Партизан" ще бъдат сред непоставените отбори.