"Байерн" отново разгроми "Хамбургер" на старта на Бундеслигата

Дъглас Коста вкара първия си гол в Бундеслигата

Шампионът "Байерн" спази традицията от последните години да постига разгромни победи над "Хамбургер" и спечели с 5:0 мача на откриването на 53-ия сезон в Бундеслигата.

След 0:8 миналия сезон, сега играчите на Бруно Лабадия удържаха положението, като дори завършиха първото полувреме с минимално изоставане от един гол.

Защитникът Мехди Бенатия откри резултата в 27-ата минута след центриране от свободен удар на Чаби Алонсо, а домакините от Мюнхен изпитваха проблеми да създадат добри голови положения срещу събраната защита на "Хамбургер".

Осем минути след подновяването на играта Роберт Левандовски удвои, след като топката попадна на крака му, изчистена от бранителя Матиас Остжолек.

Това успокои още повече играта на домакините, които и без това контролираха топката в над 72% от времето.

Третият гол падна в 69-ата минута, като основна заслуга имаше новото попълнение Дъглас Коста. Той догони топката на тъчлинията, напредна и центрира с външната част на ходилото точно на главата на връхлитащия Томас Мюлер.

Мюлер вкара втория си гол само три минути по-късно, когато беше изведен зад защитата от Левандовски. До края на срещата остана само "Байерн" да оформи крайния резултат. Коста ознаменува още един силен мач от идването си при шампионите с гол в 87-ата минута, когато стреля прецизно в далечния ъгъл на Рене Адлер.

Това беше 101-ият мач между двата отбора в Бундеслигатга и 60-а победа за "Байерн", който в последните си шест домакинства срещу тима от Хамбург вкара 36 гола.