"Рома" даде старт на Серия А с равенство срещу "Верона"

Двата тима дадоха начало на сезона в Италия

Отборите на "Верона" и "Рома" дадоха старт на новия сезон в Серия А с равенство 1:1 на стадион "Маркантонио Бентегоди".

"Вълците", които със селекцията си през лятото дадоха сериозна заявка, че и през тази кампания ще са основния конкурент на "Ювентус" за титлата, излязоха с всички нови звездни попълнения, но и това не се оказа достатъчно за победа.

Дебют за римляните направиха Войчех Шчесни, Един Джеко и Мохамед Салах. От тях тримата най-силно впечатление направи босненският нападател, който се отчете с асистенция при гола на гостите.

"Верона" започна по-добре мача и се опита да наложи натиск, но това не трая дълго и "Рома" постепенно пое инциативата. Надмощието на "вълците" обаче се изрази само в няколко неточни изстрела на Джеко, Миралем Пянич и Салах.

Най-доброто положение през първото полувреме бе именно на Джеко, който стреля опасно с глава, но топката не намери целта.

Второто полувреме започна с преимущество за домакините, което те реализираха в 61-ата минута. Халфредсон изведе по отличен начин Бошко Янкович и той от воле матира Шчесни за 1:0.

Радостта на домакините обаче не трая дълго и само пет минути по-късно "Рома" изравни. Джеко намери Алесандро Флоренци около 25 метра пред вратата и той без да се забавя с топовен шут възстанови равенството.

До края на срещата "вълците" се опитаха до стигнат до пълен обрат, но усилията им се изразяваха в безидейни шутове от дистанция, които не застрашиха сериозно стража на гостите и така двата тима си разделиха по точка.