"Ювентус" сбърка на старта на новия сезон в Серия А

Роберто Перейра от "Ювентус" (вдясно) и Мануел Итура се борят за топката

Шампионът "Ювентус" допусна домакинска загуба в първия кръг на новия сезон в Италия, въпреки че доминираше срещу "Удинезе".

Гостите спечелиха с 1:0 с гол на Сирил Теро в 79-ата минута, а усилията на "Старата госпожа" да върне поне равенството не дадоха резултат.

"Ювентус" беше пълен господар на терена, но имаше проблем с отбелязването на голове. Тимът на треньора Масимилиано Алегри отправи 21 удара към противниковата врата срещу само шест на "Удинезе".

Първият точен шут на гостите беше именно головият, когато Панайотис Коне подаде на Теро и той намери пространство в наказателното поле, за да реализира.

До края на срещата обаче "Удинезе" имаше още няколко добри възможности да си гарантира по-спокойни заключителни минути, но ударите на нападателите бяха неточни.

Иначе още в 19-ата минута Щефан Лихщайнер можеше да открие резултата на торинци, когато откри пространство да стреля. Но ударът му мина край лявата греда.

Само минута по-късно Роберто Перейра имаше идеална възможност във вратарското поле, но стреля ниско и в средата на вратата, където Орестис Карнезис отрази.

В 59-ата минута Карнезис отново прояви страхотен рефлекс, за да избие удар на Симоне Падоин. В останалото време ударите или бяха лесни за отразяване, или не улучваха вратата на "Удинезе".