"Локомотив" (Пловдив) приземи "Левски" с 1:0 за първата си победа през сезона

Мартин Камбуров и Максимилиан Карнер се борят за топката

"Локомотив" (Пловдив) постигна първа победа за сезона в А група, като се наложи с 1:0 срещу "Левски" като домакин в шестия кръг.

С това пловдивчани сложиха край на минисерията от две поредни победи на сините и най-после взеха глътка въздух след двете равенства в първите пет мача.

Бирсент Карагерен вкара единственото попадение в 46-ата минута, когато след центриране отляво Веселин Минев се подхлъзна и остави нападателя на домакините непокрит.

"Локомотив" уцели гредата по-късно, но не успя да вкара втори гол, с който да направи успеха си по-убедителен.

На трибуните на стадиона беше и Христо Крушарски, управител на фирма "Стройпроект". Тя ще бъде единият от основните спонсори на "Локомотив". Крушарски пристигна в компанията на бившия международен съдия Атанас Узунов.

Двата отбора започнаха предпазливо двубоя. Сините опитаха бързи атаки, но те бяха ликвидирани от черно-бялата защита.

В 19-ата минута нападателят на домакините Зоран Балдовалиев стреля, но вратарят на "Левски" Боян Йоргачевич хвана топката.

Седем минути по-късно гостите можеха да стигнат до гол. Роман Прохазка напредна отдясно, намери в наказателното поле на пловдивчани Атанас Курдов, но последният не успя да прати топката във вратата от четири метра.

В 38-ата минута Димитър Велковски влезе в наказателно поле на Левски, опита удар, но не успя. Три минути по-късно Мартин Камбуров падна в наказателното поле на гостите след сблъсък с противников бранител, но реферът беше категоричен, че дузпа няма.

Минута преди почивката Прохазка също се строполи в пеналта на черно-белите, но не последва съдийски сигнал.

След гола сините реагираха и в 53-ата минута Георги Костадинов стреля с глава, но Ел Харуби хвана топката. Седем минути по-късно играчът на сините падна в наказателното поле на "Локомотив", но получи жълт картон за симулация.

В 68-ата минута Димо Бакалов от домакините преодоля противников бранител, но след това Мартин Камбуров не успя да овладее топката.

Домакините продължиха да натискат. В 79-ата минута Мартин Камбуров прати топката с глава в гредата уцели гредата, а след това не успя да си добави рикоширалата топка, останал сам пред Йоргачевич.

"Левски" беше близо до изравняване на резултата в 88-ата минута. Божидар Краев пусна отличен пас в центъра на наказателното поле. Георги Костадинов остави топката на Умар Диаби, но беше блокиран. Мигел Бедоя стреля, но Ел Харуби изби топката в гредата и запази вратата си суха.

В четвъртата минута на продължението на редовното време Бакалов проби през двама противници, стреля, но Йоргачевич спаси. Минута по-късно Аймен Белаид получи втори жълт и червен картон за удар на противников състезател с лакът.