Шабан Мустафа подобри рекорда си в планинското бягане "Витоша рън"

Шабан Мустафа свали 35 секунди от предишния си рекорд

© Владислав Георгиев, WWW.SKI.BG

Шампионът по планинско бягане Шабан Мустафа постави нов рекорд на състезанието "Витоша рън".
Бегачът от "ОСКЛА Шампион" (Сунгурларе) изкачи 17,5-километровия маршрут от София до Черни връх за 1 час, 36 минути и 46 секунди, съобщи ski.bg

Досегашният рекорд на трасето беше 1 час, 37  минути и 21 секунди. Той беше поставен от Мустафа през 2011 г.

На второ място в деветото поредно издание на "Витоша рън" се класира националния състезател по ски бягане Андрей Гридин с време 01.44:07 ч., а трети за 1.52:50 ч. завърши Димитър Михайлов.

Планинското бягане до Черни връх се проведе за девети пореден път

Първото място при жените зае Каролина Калибацева, която спря хронометъра на 02.26:56 ч.

В състезанието участваха 30 планински атлети от различни възрастови групи - от младежи до ветерани.

Към тях се присъединиха и няколко десетки аматьори в бягането на открито, за да участват в успоредна инициатива - бягане по 5-километрово трасе в Южния парк, повече от половината от което заедно с участниците в планинското бягане до Черни връх.