Марин Чилич продължава успешно защитата на титлата си на US Open

Чилич се затрудни срещу Шарди, но все пак продължава напред

Марин Чилич продължава защитата на титлата си на US Open, след като се класира за четвъртфиналите на турнира.

Хърватинът отстрани трудно французина Жереми Шарди на осминафиналите с 6:3, 2:6, 7:6 (2), 6:1 след 2.30 часа игра.

Двубоят започна равностойно, но Шарди изигра много слабо шестия гейм, когато Чилич се възползва от втората си възможност за пробив и поведе с 4:2 гейма. До края на сета хърватинът не допусна пропукване и спечели с 6:3.

Във втория сет Чилич бе доста неубедителен и допусна да бъде пробит на два пъти и Шарди изравни резултата. В третата част двамата тенисисти не стигнаха до нито една възможност за пробив, а в тайбрека Чилич даде само две точки на съперника си.

В заключителният сет хърватинът направи два ранни пробива и поведе с 5:0, а след това успя да затвори мача при 6:1.

На четвъртфиналите Марин Чили ще се изправи срещу още друг французин - Жо-Вилфред Цонга, който елиминира сънародника си Беноа Перс след 6:4, 6:3, 6:4.

За финалната осмица се класираха и Стан Вавринка и Анди Мъри, които постигнаха трисетови победи съответно над белгиеца Рубен Бемелманс и бразилеца Томас Белучи.