"Интер" излъга "Милан" в дербито и излезе начело в Италия

Фреди Гуарин стреля за победния гол във вратата на "Милан"

Интер" излезе еднолично начело в класирането на италианската Серия А като единствения отбор без загубена точка след постигането на важна и емоционална победа с 1:0 над градския съперник "Милан".

Воденият от Роберто Манчини състав изигра силен тактически мач, в който чакаше своите добри моменти и в крайна сметка спечели, за да оглави таблицата за първи път от пет години.

Решителното попадение за символичните домакини падна в 58-ата минута чрез Фреди Гуарин.

"Нерадзурите" имат девет точки, докато "Милан" е с три, а шампионът "Ювентус" има само една от първите три кръга през сезона.

"Милан" изигра по-силно първо полувреме и беше по-активният отбор на "Сан Сиро", но не успя да реализира положенията си. "Интер" само стоеше в своята половина и се отбраняваше, като епизодично поглеждаше към вратата на Диего Лопес. Най-активен беше Стеван Йоветич, но без особена подкрепа.

Луис Адриано пропусна три пъти да вкара гол за "росонерите", като и в трите случая излезе очи в очи със Самир Ханданович. Вратарят на домакините обаче беше блестящ, като отрази първата опасност още във втората минута. Защитата пред него играеше колебливо и се поддаваше на натиска, но нямаше кой от "Милан" да нанесе решителния удар.

"Интер" също имаше своята голяма възможност за отбелязва на гол в продължението на първото полувреме, когато Мауро Икарди беше изведен зад защитата, но не успя да преодолее Диего Лопес.

В 58-ата минута при една контраатака Фреди Гуарин напредна към центъра, други двама негови съотборници увлякоха защитници встрани и колумбиецът стреля от фронтална позиция безупречно с левия край край дясната греда на Лопес от около 18 метра.

Наставникът на гостите Синиша Михайлович се принуди да пусне в игра и Марио Балотели, а отборът му отново пое инициативата. Въпреки това много голови положения нямаше, като най-доброто дойде веднъж от Балотели в 78-ата минута с удар край гредата и два пъти от Бонавентура в края. "Интер" обаче се бранеше безкомпромисно и с всички усилия успя да докара мача до минимална победа.