"Ливърпул" стъпи накриво на старта, "Аякс" и "Селтик" си вкараха по два

Роджърс със сигурност е искал да види повече от футболистите си

Ливърпул" не започна участието си в Лига Европа по най-добрия начин, след като стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на "Бордо" в първи мач от груповата фаза на турнира.

Брендън Роджърс заложи предимно на млади играчи в своя състав и това му изигра лоша шега в ключовия момент при изравнителния гол, за който огромна вина имаха бранителите.

Още в началните минути пробойните в защитата на "мърсисайдци" си проличаха и "Бордо" стигна до няколко опасни положения, но не успя да ги завърши с гол.

Положението на гостите се влоши още повече, след като в безобидна ситуация опитният Коло Туре се сблъска с вратаря Симон Миньоле и получи контузия, която го извади от мача. В 28-ата минута той отстъпи мястото си на терена на младока Педро Чиривея.

В края на първата част двата тима стигнаха до най-чистите си положения за гол. Хазири от домакините бе оставен необезпокояван да измине половината игрище, но шутът му попадна право в тялото на Миньоле. Малко по-късно Филипе Коутиньо направи топовен изстрел от около 20 метра, който обаче срещна дясната греда.

След почивката "Ливърпул" стоеше далеч по-добре на терена и това доведе до гол. В 65-ата минута Адам Лалана направи хубав самостоятелен пробив и с диагонален шут остава вратаря на домакините безпомощен.

След попадението "мърсисайдци" продължиха да контролират мача, но така и не успяваха да стигнат до втори гол. "Бордо" се възползва от това по най-добрия начин и Жусие изравни девет минути преди края на редовното време. Бразилецът се разписа с плътен шут по земя, след като защитата на "Ливърпул" дълго време не успя да изчисти топката и така оформи крайния резултат.

Един от най-интересните сблъсъци в първия ден на турнира между "Аякс" и "Селтик" завърши без победител. Двата тима завършиха 2:2 в Амстердам след оспорван сблъсък, който шотландците завършиха с човек по-малко.

"Детелините" започнаха страхотно мача и откриха резултата още в осмата минута, когато точен бе Нир Битон. Халфът получи топката от Крис Комънс в наказателното поле и с удар в левия ъгъл не остави шансове на вратаря.

Домакините се върнаха бързо в мача и в 25-ата минута Виктор Фишер се откри на добра позиция извън наказателното поле и с шут в долния десен ъгъл изравни резултата. "Селтик" все пак се прибра в съблекалнята след първото полувреме с гол аванс. Три минути преди края на редовното време, след изпълнение на корнер, Микаел Лустиг се извиси над защитата на "Аякс" и отправи изстрел с глава. Топката отскочи в земята и обърка вратаря, който само я изгледа как влиза в мрежата му.

Емилио Изагире направи лошо услуга на тима си и го остави с човек по-малко в 74-ата минута, когато получи втория си жълт картон в рамките на 20-ина минути. Това улесни домакините и те постепенно осъществиха натиск, който доведе до изравнително попадение. В 84-ата минута тимът получи правото да изпълни пряк свободен удар, който бе превърнат в гол след великолепното изпълнение на Лас Шойне, който оформи крайния резултат.