"Рома" излезе трети, а "Интер" допусна втора поредна грешка

Иван Перишич донесе точката за "Интер" в Генуа

Перфектният доскоро "Интер" направи втора поредна грешна стъпка в Серия А, след като едва се добра до точката при гостуването на "Сампдория" с 1:1.

Въпреки че излезе временно начело в класирането, може да изостане с две точки от "Фиорентина", който играе по-късно срещу "Аталанта" у дома.

В същото време "Рома" спечели убедително с 4:2 срещу "Палермо" като гост и се изкачи на трето място в класирането само на две точки от "нерадзурите".

След като преди седмица загуби от "Фиорентина" и изпусна първото място во голова разлика, днес "Интер" трябваше да положи много усилия да не падне и в Генуа.

Домакините откриха резултата в 51-ата минута чрез Луис Муриел, а 15 минути преди края на мача Иван Перишич върна мача към равенството.

Гостите обаче имаха видими затруднения и можеха да си тръгнат със загуба заради стабилната игра на "Сампдория", който направи и няколко много сериозни пропуска.

В същото време "Рома" безпрепятствено покори "Палермо" с три гола до 28-ата минута, въпреки отсъствието на ключови играчи като Франческо Тоти, Един Джеко, Сейду Кейта и др.

Миралем Пянич постави началото на головата серия още във втората минута, след като пасът на Алесандро Флоренци го изведе зад гърба на защитата. Това е и най-бързият гол в италианското първенство през този сезон - 108 секунди.

Самият Флоренци удвои в 14-ата минута след добавка на удар на Пянич. В 28-ата се разписа и Жервиньо, с което показа, че ще се спре серията от три мача без успех срещу сицилианците.

Алберто Джилардино намали през второто полувреме, а Гонсалес вкара втори гол за 2:3 в 91-ата минута, но веднага след това Жервиньо оформи крайния резултат с втория си гол в мача.