"Наполи" унизи "Милан" на "Сан Сиро"

Лоренцо Инсиние отбеляза два гола във вратата на "Милан"

"Наполи" потвърди възходящата посока в представянето си с разгромна победа с 4:0 над "Милан" като гост, с която остави "росонерите" с едва девет точки от седем мача и със съмнения дали Синиша Михайлович е точният треньор.

В същото време неаполитанците постигнаха своя четвърти успех от началото на сезона в Серия А и вече гледат към челните места в класирането, което вече се оглавява еднолично от "Фиорентина". "Виолетовите" победиха с 3:0 "Аталанта" и имат 18 точки, с две повече от "Интер".

Лоренцо Инсиние беше героят на гостите в мача на "Сан Сиро", в който "Наполи" превъзхождаше своите съперници във всички показатели.

Алан откри резултата още в 13-ата минута, когато Сапата направи грешка при изнасянето на топката и тя бързо стигна до полузащитника. Останал непокрит вдясно той нанесе прецизен удар.

Инсиние удвои преднината на южняците, когато в 48-ата минута след двойно подаване с Гонсало Игуин беше изведен зад защитата.

След това за гостите стана още по-лесно, защото имаха силно психологическо предимство. Инсиние сложи точка на надеждите на домакините за нещо в мача в 67-ата минута с перфектно изпълнение на свободен удар. Като капак за неудачите на домакините дойде и автоголът на Родриго Ели в 77-ата минута.

В отсъствието на Марио Балотели "Милан" почти не застраши вратата на Пепе Рейна, докато "Наполи" използваше всяка възможност да контраатакува и наранява съперниците си.

Пет минути преди края на мача Маноло Габиадини пропусна да увеличи аванса на гостите, след като точно пред вратата стреля встрани от вратата.

Шестата победа на "Фиорентина" през сезона беше улеснена от изгонването на Габриел Палета от "Аталанта" още в петата минута. Той извърши нарушение за дузпа, която беше превърната в гол от Йосип Иличич.

В 34-ата Борха Валеро вкара втори гол, след като беше изведен очи в очи с вратаря, с което гарантира успеха на "Фиорентина". В последната минута на мача Верду оформи крайния резултат.

В следващия кръг след паузата в първенството, на 18 октомври "Фиорентина" ще гостува на "Наполи".