Аржентина с нов провал в световните квалификации, Бразилия взе първа победа

Аржентина взе само една точка от първите си два мача по пътя към Русия 2018

Аржентина не успя да спечели и втория си мач от квалификациите за световното първенство в Русия през 2018 г. След като в първия кръг загубиха у дома от Еквадор с 0:2, тази нощ аржентинските национали завършиха 0:0 при гостуването на Парагвай.

През лятото "албиселесте" разгромиха парагвайците с 6:1 в полуфиналите на Копа Америка. При отсъствието на Лионел Меси и Серхио Агуеро обаче Аржентина изигра много разочароващ мач, в който изпитваше сериозни трудности в атака и отправи твърде малко точни удари към противниковата врата.

През първото полувреме съставът, воден от Херардо Мартино, беше по-активен, но трудно стигаше до стопроцентови ситуации за гол. Парагвай дори можеше да поведе десетина минути преди почивката, но Лескано пропусна сам срещу Серхио Ромеро.

През второто полувреме опасни удари на Анхел ди Мария и Пауло Дибала не намериха целта, а Ромеро отново спря Дарио Лескано.

"Трябваше да си възвърнем точки, които загубихме в първия мач. Дойдохме за победа и съжаляваме, че си тръгваме само с равенство. Определено не съм доволен от точката. Днес играхме по-добре и играчите се стараха, но през второто полувреме бяхме по-слаби, отколкото през първото. Загубата в първия мач ни тежеше днес и е притеснително, че от двете срещу успяхме да вземем само точка", каза Мартино след двубоя.

Вилиан пое водещата роля в Бразилия при отсъствието на капитана Неймар

В същото време Бразилия спечели първа победа, след като се наложи с 3:1 над Венецуела. В първия кръг "селесао" отстъпиха с 0:2 при гостуването на Чили.

Вилиан откри резултата само след 36 секунди игра, след като се възползва от грешка на Луис Густаво. Три минути преди почивката крилото на "Челси" реализира втори с прецизен изстрел в горния ъгъл на вратата.

В 64-ата минута Кристиан Сантос върна Венецуела в мача, но десет минути по-късно Рикардо Оливейра подсигури бразилския успех.

В друг мач от кръга Уругвай и Колумбия не оправдаха очакванията за оспорвано дерби, след като домакините спечелиха убедително с 3:0 след попадения на Диего Години, Диего Ролан и Абел Ернандес.

С този успех уругвайците оглавиха класирането с шест точки и голова разлика 5:0. Със същия актив и голова разлика 4:0 на второ място е Еквадор. Чили също продължава с максимален актив след победа с 4:3 при гостуването на Перу.

Парагвай има четири точки, Бразилия и Колумбия - по три, Аржентина е на седма позиция с една, а без точка до момента са Перу, Венецуела и Боливия.