"Байерн" постави нов рекорд в Бундеслигата след 1:0 в Бремен

Роберт Левандовски се опитва да изпревари защитника на "Вердер" Асани Лукимия в двубоя на "Везер щадион"

Байерн" (Мюнхен) стана първият отбор в Бундеслигата с девет поредни победи от началото на сезона, след като се наложи с 1:0 над "Вердер" като гост.

Предишният рекорд от осем поредни успеха също принадлежеше на мюнхенци, а с този успех де запазиха преднината си от седем точки пред втория "Борусия" (Дортмунд).

Играчите на Пеп Гуардиола изиграха най-безрезултатния двубой от началото на сезона, а единственото попадение беше дело на Томас Мюлер. В 23-ата минута той получи пас зад защитата от Тиаго Алкантара и реализира деветия си гол.

Баварците доминираха от първата минута, но "Вердер" се беше прибрал и се опитваше не допуска положения пред вратата си. И преди и след почивката съдията пропусна да отсъди дузпа за нарушения срещу Роберт Левандовски.

При минималното изоставане домакините се опитаха да изравнят в последните минути, а две положения изпусна централният нападател Антъни Уджа.

"Шалке 04" остана на една точка от втория "Борусия", след като изключително трудно победи с 2:1 петия "Херта". Крлалскосините играха с човек повече от 18-ата минута, когато беше изгонен централният нападател на гостите Ведад Ибишевич.

В 27-ата защитникът Бенедкит Хьоведес откри резултата, но берлинчани върнаха равенството в 73-ата чрез Саломон Калу.

Едва в 92-ата минута полузащитникът Макс Майер донесе успеха на "Шалке", който вече има четири точки аванс пред новия четвърти "Волфсбург". "Вълците" минаха през трудности, но все пак победиха с 4:2 "Хофенхайм".

След като поведоха с 2:0 до седмата минута, те допуснаха изравняване, но Макс Крузе вкара два гола през втората част за крайния резултат. Нападателят завърши с хеттрик, а това бяха първите му голове след пристигането от "Борусия" (Мьонхенгладбах).